Eljárásrend

2020.09.25

Eljárásrend az iskola használói számára Érvényes 2020. augusztus 31-től visszavonásig vagy módosításig

Eljárásrend az iskola használói számára

Érvényes 2020. augusztus 31-től visszavonásig vagy módosításig

Az iskolába kizárólag egészséges személy léphet be!

Kérjük a szülőket, hogy csak akkor küldjék gyermeküket iskolába, ha egészséges, tüneteket nem mutat! Amennyiben gyermeküknél tüneteket észlelnek, gondoskodjanak orvosi vizsgálatról! A szülő köteles az iskolát értesíteni, ha a gyermeknél koronavírus-gyanú vagy igazolt fertőzés van.

Belépéskor mindenkinek testhőmérsékletet mérünk 37,5 celsiusfok illetve annál magasabb testhőmérsékletnél tilos belépni az intézménybe!

Belépés az iskola épületébe: Az életbe lépett 431/2020. (IX. 18.) Korm. rendeletet (a továbbiakban: 431/2020. (IX. 18.) Korm. rendelet, 1. számú melléklet) alapján:

Belépéskor kézfertőtlenítő gél használata kötelező. Az épületbe a szülők és más külső személyek nem léphetnek be! Rendkívüli esetben kizárólag előzetesen, telefonon történő bejelentkezés után engedéllyel, testhőmérséklet mérés és kézfertőtlenítés után, szájat és orrot eltakaró maszkban léphetnek be.

A tanítás rendje

Érkezés az iskolába:

A diákok a templom és az óvoda felöli kapun érkeznek reggel 6.45 és 7.40 között.

Az alsó tagozatos diákok az ügyeletes tanárok, illetve az osztályfőnökök vezetésével mennek be az épületbe. A felső tagozatosokat az ügyeletes tanár engedi be az épületbe.

Az épületbe történő belépéskor mindenkinek fertőtleníteni kell a kezét a kihelyezett

fertőtlenítő géllel és lázat mérünk.

Eső esetén az alsó tagozatosok az Öreg épület ajtaján keresztül léphetnek be az iskolába Az ajtót 3/4 8-kor becsukjuk.

A felső tagozatosok a szokásos módon az ügyeletes tanár engedélyével mennek fel az osztálytermekbe.Távozás az iskolából:

A tanórák, napközis vagy egyéb foglalkozások után az alsó tagozatos az utca felöli, kapun át hagyhatják el az iskolát. A napközi esetében 15 órakor, 15.30, 16.00, 16.30 időpontokban a pedagógiai asszisztens illetve a napközis tanító kíséri a tanulókat a kapuhoz!

A szülők az iskolába nem léphetnek be, az utcán várhatják meg gyermeküket.

Benntartózkodás szabályai az épületben:

A tanítási órákon, foglalkozásokon a maszk viselése lehetséges, de nem kötelező.

A közös terekben (folyosók, mosdók) az orrot és a szájat takaró maszk vagy kendő használata kötelező.

A mosdókban egy időben legfeljebb 4 fő tartózkodhat.

Ügyelni kell a biztonságos távolság (kb. 1,5 m) megtartására.

A közös helyiségekben (ebédlő, tornaterem, öltöző) egy időben csak egy osztály tanulói tartózkodhatnak.

A tanulók hiányzásának kezelése:

Annak a tanulónak az iskolai hiányzását, aki a vírusfertőzés szempontjából veszélyeztetett csoportba tartozik tartós betegsége miatt, erről orvosi igazolással rendelkezik, és azt bemutatja, esetleges hiányzását igazolt hiányzásnak kell tekinteni. Igazolt hiányzásnak tekintendő továbbá, ha a gyermek hatósági karanténba kerül a részére előírt időtartamra.

Ezen időszakban a tanuló az otthona elhagyása nélkül, a pedagógusokkal egyeztetett kapcsolattartási és számonkérési forma mellett részt vehet az oktatásban.

Egyéb esetekben a szokásos szabályok érvényesek.

Teendő beteg tanuló esetén:

Amennyiben egy gyermeknél fertőzés tünetei észlelhetők, haladéktalanul el kell őt különíteni, egyúttal értesíteni kell az iskolaegészségügyi orvost, aki az érvényes eljárásrend szerint dönt a további teendőkről. Beteg gyermek esetén a szülő / gondviselő értesítéséről is gondoskodnunk kell, akinek a figyelmét fel kell hívnunk arra, hogy feltétlenül keressék meg telefonon a gyermek háziorvosát/házi gyermekorvosát. Azt követően az orvos utasításainak alapján járunk el.

Amennyiben felmerül a COVID-19 fertőzés gyanúja, fontos, hogy a háziorvos, házi gyermekorvos, illetve a kezelőorvos jogosult a COVID-19 fertőzés gyanújára vonatkozóan nyilatkozni és ellátni a beteggel kapcsolatos teendőket.

A gyermek az iskolába - hasonlóan más megbetegedésekhez - kizárólag orvosi igazolással térhet vissza.

Kérjük, hogy legyenek segítségünkre, hogy a rendkívüli helyzet ellenére is biztosítani tudjuk az iskola biztonságos működését a tanulók és a dolgozók egészségének védelme érdekében!

Támogatásukat, türelmüket és megértésüket köszönjük!

Share
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el